kartki świąteczne

Firmowe kartki okolicznościowe – jak je przygotować i co możesz zyskać wysyłając je do swoich kontrahentów? 

Wysyłanie kartek okolicznościowych do firm, z którymi współpracujesz może przynieść Ci wiele korzyści. Okres świąteczny jest czasem wymiany uprzejmości i dobrej energii, dlatego możesz się spodziewać, że dobrze przemyślana kartka umocni Twój dobry wizerunek. Z jednej strony istotne jest pokazanie się od strony profesjonalisty, a z drugiej – jako partnera biznesowego, którego da się lubić.  

 

Marketing świąteczny, a savoir vivre 

Żeby Twoje firmowe kartki okolicznościowe zostały dobrze odebrane i docenione, warto kierować się przy ich przygotowaniu oraz wysyłce kilkoma zasadami. Business savoir vivre obowiązuje zarówno w kontaktach face to face, jak i w przypadku kontaktu drogą pocztową. Kartki bożonarodzeniowe dla firm wysyłamy do klientów z Polski oraz krajów, w których oczywiście obchodzi się to święto. Jeśli współpracujesz z firmami z innego kręgu kulturowego warto zapoznać się z tym jakie święta są dla nich najważniejsze i wówczas pokusić się o przygotowanie odpowiednich kartek.  

 

Marketing świąteczny to także dbałość o detale i dobrze zaprojektowanie kartki firmowej. Poprawność językowa, wybór jakościowego papieru czy odręczny podpis prezesa firmy to elementy, o które warto zadbać, żeby zostać odebranym profesjonalnie. Warto pamiętać także o tym, że tradycyjne obchodzenie Świąt Bożego Narodzenia niekoniecznie wiąże się z wiarą. Z tego względu przygotowując kartki okolicznościowe dla firm często wystrzegamy się używania symboli religijnych.  

 

Tradycyjne kartki okolicznościowe czy kartki elektroniczne?  

Coraz więcej firm decyduje się na kartki bożonarodzeniowe dla firm w formie elektronicznej. Wysyłanie ich w formie maila, podobnie jak reklama lub informacja handlowa, wiąże się jednak z dodatkowymi, prawnymi obowiązkami. Ponadto, otrzymanie namacalnej, ładnie zaprojektowanej karki z pewnością zostanie dużo bardziej docenione przez Twoich partnerów biznesowych. Tradycyjna kartka firmowa wymaga większego zaangażowania i pokazuje, że adresat jest dla nas ważny.  

 

Postaw na indywidualny projekt! 

Indywidualny projekt kartki sprawi, że Twoi kontrahenci zyskają więcej pozytywnych skojarzeń związanych z Twoją firmą. Nie warto zostawiać tego tematu na ostatnią chwilę, ponieważ otrzymanie kartki okolicznościowej po czasie nie przyniesie oczekiwanego efektu. Dlatego jeśli poszukujesz unikalnych kartek, które będą przygotowane w sposób profesjonalny, sprawdź naszą ofertę tutaj!